Výhod ze sdíleného prostoru na práci (coworkingu) je ihned několik:
- Seznámíte se s podobně naladěnými lidmi – další digitální nomádi, freelanceři anebo podnikatelé rozvíjející své podnikání na dálku. Můžete získat inspiraci pro své další podnikání anebo získat nové parťáky.
- Meetupy, workshopy, diskuze – vše pod jednou střechou – většinou bývá u coworkingů pravidlem, že alespoň 1x denně se v rámci komunity odehrává nějaká akce/aktivita.
- Pravidelný režim – není nic horšího, když vypadnete během cestování z pracovního režimu. Přesuny, objevování nových míst, hledání ubytování. To všechno vás z režimu vytrhne. Co vás v něm může udržet? Právě coworkingová centra, kde si sami pro sebe nastavíte pravidelnou, pracovní dobu.
- Rychlý internet – na Bali si na to dávejte fakt bacha, ale v coworku byste měli být v pohodě.
! Pozor na internet na vašem ubytování, pokud byste rádi pracovali z domu. Než se k někomu nastěhujete, zkontrolujte si rychlost připojení. Obecně pro práci na dálku bývá na Bali slabá. Rychlejší u nás často bylo připojení přes vlastní data. Pro měření jsme využívali aplikaci Speedtest.net.
Coworkingy
Nutno podotknout, že coworkingy si na Bali otevírajjí pouze expati, pokud tedy čekáte něco lokálního, tak běžte raději do nejbližšího Warungu (občerstvení) než do coworku 🙂
Ubud
Seminyak
Lineup Hub – ceny od 1200 – 6000 Kč/měsíc, Sunset Permai 3, Jalan Sunset Road, Seminyak, Kuta, Bali, Indonesia | Kontakt: (0361) 894750
Canggu
Dojo Bali – blízko pláže na surf, skvělá komunita, vyzkoušeno mnoha mými přáteli, ceny od 1000 – 4500 Kč/měsíc, Jalan Batu Mejan No. 88, Canggu, Echo Beach, Kuta Utara, Badung, Bali, Indonesia | Kontakt: +6281238166144
Sanur
Kavárny
Na Bali jich najdete opravdu několik. Navíc od té doby, co už na Bali nejsem, věřím, že se jich otevřelo alespoň dalších 100. Podělím se tedy o ty, které jsem osobně vyzkoušela, byla jsem s nimi spokojená a stále fungují.